Kurz U2 Pokročilá práce s fotografiemi v Zoner Photo Studiu
Aplikace: Zoner Photo Studio verze X
Úroveň: Začátečníci a středně pokročilí
Termín: 1. 10. 2018 až 31. 5. 2019,
Prezenční výuka v rámci programu Celoživotního vzdělávání, Universita třetího věku, VUT.
1 200 Kč, 32 lekcí, každá v délce 2 x 50 min.
Dálkové studium na www.pakpak.cz.
2 000 Kč, 32 lekcí živého vysílání v délce 50 min., dostupné kdykoli a odkudkoli ve formě video záznamu na webu.
Studijní materiály (***) – video návody a postupy doplňující a rozšiřující výukové lekce určené pro prezenční i dálkové studium, celkový rozsah cca 15 hodin. 1 500 Kč. Dostupné po zakoupení na www.pakpak.cz ve formě videoukázek s přístupem kdykoli a odkudkoli prostřednictvím webu.
Kurz je určen uživatelům programu Zoner Photo Studio ve verzi X, je však v omezeném rozsahu použitelný i pro majitele nižších verzí (Zoner Photo Studio 18 a 17). Požadovány jsou základní dovednosti při práci s počítačem a znalost základů práce v Zoner Photo Studiu.
Kurz se věnuje především úpravám snímků v modulu Editor, zejména využití práce s vrstvami při úpravách fotografií v Zoner Photo Studiu X. Detailně jsou probrány možnosti režimů prolínání vrstev a jejich použití při úpravách fotografií. Velká pozornost je věnována práci s výběry a maskami vrstev. Účastníci kurzu se naučí, jak se masky vytvářejí a upravují, jak převádět vzájemně masky a výběry a především, jak efektivně masky vrstev připravovat ať již za pomoci nástrojů pro výběr nebo jinými technikami.
Účastníci kurzu se naučí používat vrstvy úprav a řadu dalších možností, které vrstvy v Zoner Photo Studiu nabízejí. Při vylepšování portrétních fotografií a krajinářských fotografií si v praxi vyzkouší řadu pokročilých technik práce, jako jsou např. maskování světlosti a malování světlem.
Do výuky jsou zařazeny i postupy vytváření panoramatických fotografií, zpracování tzv. HDR snímků a možnosti, které nabízí tzv. multiexpozice – vytváření fotografie skládáním několika samostatných snímků. Zahrnuta je i práce s černobílou fotografií.
Součástí výuky je i úvod do použití aplikací zastoupených v souboru NIK Collection, a to pro tvorbu HDR, barevné úpravy včetně převodu do černobílé nebo např. možnosti doostřování snímků při použití aplikace Sharpener.
Jako podpora výuky jsou pro zájemce připraveny jednak odborné články a současně i podrobné kurzy pro všechna praktická cvičení ve formě komentovaných videoukázek.
Přehled lekcí
1. Proč upravovat digitální snímky. Destruktivní a nedestruktivní úpravy. Informace o aplikacích.
2. Co je důležité před úpravou. Monitor, pracoviště, správa barev. (***)
3. Představení Zoner Photo Studia. Základní nastavení. Modul Vyvolat vs. Editor (***)
4. Formáty souborů, RGB a další. Uložení a export, volba formátu a bar. profilu. (***)
5. Tonalita a histogram (***)
6. Úrovně (***)
7. Křivky (***)
8. Vrstva – základy
9. Druhy vrstev a vrstva úprav
10. Režimy prolnutí a krytí vrstev (***)
11. Filtry pro úpravu barev, WB (***)
12. Křivky a Úrovně pro úpravu barev (***)
13. Různé filtry a efekty (***)
14. Doostření, Nik Collection Sharpener (***)
15. Potlačení šumu (***)
16. Ořez a srovnání (***)
17. Výběry a masky – nástroje pro vytváření a úpravy
18. Výběry a masky – převádění, uložení a načtení (***)
19. Skládání snímků a montáže (***)
20. Portrét 1
21. Portrét 2 – kompletní úprava (***)
22. Krajina (***)
23. Maskování světlosti (***)
24. Produkt (***)
25. ČB fotografie – od fotografování po úpravu (***)
26. Nik Collection – Silver Efex Pro (***)
27. HDR (***)
28. Skládání multiexpozic (***)
29. Příprava pro tisk/web (***)
30. Hromadné úpravy (***)
31. Nik Collection (***)
32. Závěr a shrnutí
V případě použití dále uvedeného formuláře s volbou prezentační formy studia bude vaše žádost předána přímo rektorátu VUT. Přihlašovací formulář ke kurzům najdete na stránce předběžné přihlášky. Můžete zaškrtnout i více možností – pokud je vám např. jedno, zda se výuky zúčastníte v pondělí odpoledne nebo ve středu dopoledne, případně využijete formu dálkového studia. Studijní materiály jsou společné a budou zveřejňovány postupně podle harmonogramu výuky. Je samozřejmě možná i kombinace prezenčního a dálkového studia, což může být vhodné pro někoho, kdo počítá s delší nepřítomností. Ceny kurzů i studijních materiálů jsou pro zájemce stanoveny na nejnižší možné hodnotě a v podstatě odpovídají ceně jiných jednodenních kurzů.
Po zaslání přihlášky obdržíte v průběhu několika dnů potvrzení e-mailem na adresu, kterou jste uvedli v přihlášce. Pro dotazy používejte komentáře pod tímto článkem. V případě prezenčních kurzů vás bude kontaktovat Univerzita třetího věku, Institut celoživotního vzdělávání VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ. U dálkových kurzů to bude prostřednictví www.pakpak.cz.
Termín pro přihlášení je nejpozději do 30. 4. 2018!
Napsat komentář
Chcete se přidat do diskuze?Neváhejte přispět.