PAKPAK.CZ - články a online kurzy pro fotografy

Nejnovější články

Fotografický kurz v Jindřichově Hradci

Fotografický kurz Jindřichův Hradec se uskuteční ve dnech 20. až 22. září 2019

Pro všechny zájemce o zdokonalení práce s fotoaparátem při klasickém dovolenkovém, turistickém nebo cestovatelském fotografování.
Při fotografování v Jindřichově Hradci a jeho okolí si v praxi vyzkoušíte celou řadu různých funkcí vašeho fotoaparátu. Zaměříme se nejen na nastavení expozice v různých situacích, ale výrazně se budeme zabývat kompozicí snímku a možnostmi, jak pořídit zajímavější snímky.

ZPS X a Adobe DNG Converter

Jaký vliv má použití nebo nepoužití Adobe DNG Converteru na vzhled snímku RAW při úpravách v modulu Vyvolat v aplikaci Zoner Photo Studio X? Kdy DNG konvertor použít? To jsou otázky, kterými se jenom stručně budu ve článku zabývat.

Vyvolání RAW, formáty a něco k tisku

Na jednom z webů se objevil zdánlivě prostý dotaz:
„Mám ZPS17. Vyfotím fotku do RAW. Otevřu ji v programu ZPS17. Místo úpravy v RAWu, přejdu rovnou do Editoru. Po ukončení úprav v Editoru mi program nabídne, jestli to chci předělat do JPG, potvrdím a nechám předělat. Je kvalita JPG stejná, jako kdybych ji vyvolával v RAWu?“

Jednoduchá odpověď je: Není.

FOTOPRAXE: 1. seminář pro uživatele ZPS X bude v Brně

V sobotu 27. 4. pořádáme seminář pro uživatele aplikace Zoner Photo Studio X. Seminář je zaměřen především na úpravy fotografií a to jak s použitím modulu Vyvolat, tak i na práci s vrstvami v modulu Editor. Přijďte se podívat na zajímavé postupy, jak vylepšit svoje fotografie. V semináři se budeme zabývat samozřejmě i novinkami a vylepšenými možnostmi úprav v poslední verzi programu Zoner Photo Studio X. Bližší podrobnosti, program semináře a registraci na seminář FOTOPRAXE najdete v sekci Online kurzy na webu www.pakpak.cz.

Test fotografických znalostí – odpovědi

V tomto článku najdete odkaz na stažení odpovědí k testu, který je uveden v on-line kurzech na Test fotografických znalostí.

Instafest – 1. ročník proběhl

V sobotu 22. 9. 2018 se uskutečnil první ročník Instafestu – setkání zájemců o vše, co se děje na Instagramu. Festival, jehož motem bylo Festival pro všechny, kteří chtějí dobýt instagram, byl inspirován knihou Čtěte, pokud chcete dobýt Instagram, která vyšla ve vydavatelství Zoner Press.

Úprava fotografií v Editoru ZPS X

Pro všechny zájemce o úpravy fotografií v modulu Editor Zoner Photo Studia X je k dispozici první ucelená publikace.

Nejnovější kurzy

Vrstvy – manipulace s vrstvami: Obrázkové kostky

Ing. Pavel Kristián

5 lekcí

Délka kurzu: 01:38:25

Základy práce se soubory RAW v Zoner Photo Studiu

Ing. Pavel Kristián

7 lekcí

Délka kurzu: 05:07:07

ZPS 17: základy práce s maskami a výběry

Ing. Pavel Kristián

7 lekcí

Délka kurzu: 04:37:56

Fotografovali jsme v brněnské zoo

Ing. Pavel Kristián

1 lekce

Délka kurzu: 25:01

Zobrazit všechny kurzy

@ 2018 Pavel Kristián ml.